Jdi na obsah Jdi na menu
 


Test z PVH 2 je možné psát v následujících termínech (vždy v učebně VC 205):

pondělí 18. května od 13.00 hodin

čtvrtek 21. května od 10.00 hodin

pondělí 25. května od 15.00 hodin

středa 3. června od 14.30 hodin

čtvrtek 25. června od 11 hodin

Záleží zcela na každém studentovi, který (a kolik) termínů využije, žádné další však už  přidávány nebudou. Na jednotlivé termíny se není třeba nijak hlásit, pokud by na některý z nich přišlo více zájemců, než pojme daná učebna, bude se psát test ve dvou skupinách po sobě.

Obsahem testu tentokrát budou pouze praktické úkoly z paleografie (přepis dvou textů psaných novogotickým písmem), heraldiky (blasonování erbu), sfragistiky (popis a identifikace pečeti), numismatiky (určení mince), eventuelně i genealogie (schéma rodokmenu). Část těchto úkolů bude teprve probrána v rámci zbylých přednášek a seminářů PVH2 v letním semestru (včetně 18.5. - viz další oznámení). Vyhodnocení testu garantuji nejpozději do pěti dnů po jeho napsání. 

K ústní zkoušce z PVH (zahrnuje učivo obou semestrů, vedle probrané látky je třeba si některé pomocnovědné disciplíny doplnit samostudiem) je možné se přihlásit prostřednictvím internetového portálu ZČU. Při zkoušce budou ověřovány praktické dovednosti i znalost teorie. Bez zdárného absolvování testu není možné vykonat ústní zkoušku.

JS